Defne Samyeli / Kısa Lafın Uzunu

1991 senesinde bir güzellik yarışmasında 3. olan Defne Samyeli, Boğaziçi Üniversite’sinden mezun olduktan sonra kariyerine habercilik yaparak devam etti. Sunuculuk ve köşe yazarlığı derken, kariyerine bir albüm bile sığdırdı. Son dönemde ise Babam Sınıfta Kaldı dizisiyle oyunculuğa da adım atan Defne Samyeli, “Kısa Lafın Uzunu” isimli kitabıyla da yazarlığa adım atmış oldu.

Kısa Lafın Uzunu, Defne Samyeli’nin Milliyet Gazetesi için yaptığı bütün röportajlarından oluşan bir kitap. Kitabın ismi ise şuradan geliyor; yapılan röportajlarda cümleler kırpılıp, sadece en önemli diyaloglara yer verildiği için okuyucu röportajın hepsini okuyamamış oluyordu. Yani o kısa röportajların daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış uzun versiyonunu bu kitapta bulabileceğinizi anlatmaya çalıyor Defne Samyeli.

Kitapta röportajı olan 28 isim yer alıyor. Onlardan bazıları şöyle;

Acun Ilıcalı, Nil Karaibrahimgil, Belçim Bilgin, Nihat Doğan, Seyfi Dursunoğlu, Çelik, Cemal Hünal, Tan Sağtürk, Taylan Kümeli o isimler bazıları.

Kitapta röportajı olan isimlerden Defne Samyeli’yi en çok etkileyen kişi Acun Ilıcalı olmuş. Acun Ilıcalı’nın hikayesini herkes az çok biliyor aslında. Ama derinlemesine ve bilinmeyenleri öğrenmek için okumanızı tavsiye ederim.

Ünlü isimlerin bilinmeyenlerini, şuanda bulundukları yerlere nasıl geldiklerini öğrenmek için “Kısa Lafın Uzunu”, size de gelecek ile yol gösterebilir.

Keyifle okumanız dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.