Dedemin Fişi Film Yorumları

Show Tv’de yayınlanan Güldür Güldür şov’un ekibinin yer aldığı Dedemin Fişi filmi vizyona girdi. Filmin hikayesi Yılmaz Erdoğan’a ait olurken senaryosunu ise Güldür Güldür’deki skeçleri yazan ekip üstleniyor. Dedemin Fişi, diğer birçok filme kıyasla kalabalık oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Neredeyse bir iki eksikle tüm ekibin filmde rol aldığını görüyoruz.

Film, beyin ölümü gerçekleşen bir dedenin çocuklarının yaptığı miras kavgasını konu alıyor. Tüm aile fişi çeksek mi çekmesek mi diye düşünmek için Malatya’da bir araya geliyor. Miras komedisinin yanı sıra başka hikayeler de dahil olunca film daha eğlenceli hale geliyor.

Güldür Güldür, sevenin bayılarak izlediği sevmeyenin ise nefret ettiği skeçler silsilesinden oluşuyor. Bu nedenle film de aynı oyuncular ve yazar ekibinden oluşunca filmin izleyici kitlesinin şimdiden hangi taraf olacağı belli oluyor. Filmin fragmanına baktığımızda kelime şakaları, komik espriler ve dikkat çeken sahnelere yer verildiğini görüyoruz. Yani filmin tamamı için pek bir sürpriz bırakmayan, en komik sahnelerin hepsini fragmanda kullanma stratejisi Dedemin Fişi için de kullanılmış.

Özetle Dedemin Fişi için şunları söyleyebilirim; Güldür Güldür ekibine pek sempati beslemesem de, hatta skeçlerdeki tiplemelerin fazla karikatürize edildiğini, esprilerin fazla mesaj kaygısı taşıdığını ve fazla gürültülü bir komedisi olduğunu düşünsem de, bazı sahnelerinde birçok filmde eğlenmediğim kadar eğlendim. Ayrıca doğal komedi yeteneği olduğunu düşündüğüm ve filmdeki en sade karakter olan Erdem Yener için de artık bir puan daha verebilirim.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.