Dabbe: Zeh-i Cin Film Yorumları

Yerli korku filmlerimiz içerisinde en fazla serisi bulunan Dabbe filminin 5.si bugün itibari ile vizyondaki yerini aldı. Dabbe: Zeh-i Cin adıyla gösterime giren film, korkmayan izleyicileri içinde bir sürpriz hazırlamış. Dabbe: Zeh-i Cin filmini izleyip korkmayan 10 seyirci Fono Film stüdyolarında filmi izleme şansını yakalayacak.

Aslında bu bir yarışma ve başvurular bugün başlıyor. Kalp atışlarını kontrol eden Nörotransmitter aygıtına bağlı bir şekilde kişiler filmi seyredecek. Eğer cihaz üzerinde bir değişim olmazsa o izleyici 10 bin doların sahibi olacak.

Gelelim filmin konusuna;

Dilek ve Ömer adında ki çiftimiz mutlu ve huzurlu bir hayat sürerler. Ta ki Dilek’e cinler musallat olana kadar. Dilek bir gün bir rüya görür. Kulağına fısıldayan bazı yüzler görür. Eşi Dilek’in bir iki gün önce yaşamış olduğu hırsızlık olayına bağlar. Ama cinler Dilek’e çoktan musallat olmuşlardır.

Dilek vücudunu da artık kontrol edememeye başlar. Bu işlerden anlayan Belkıs Hoca’dan yardım istemeye karar verir. Hoca ise durumun ciddiyetini görünce şok olur. Dilek’e musallat olan cinlerin yıllar önceki bir cin kabilesi ile bağlantısı vardır. Bu üç harfli varlıklar rüya aracılığı ile insanların kanına giriyor ve musallat olduktan sonra da çıkmaları imkansız oluyor.

Peki bu varlıklar neden Dilek’e musallat oluyor? Dilek bu durumdan kurtulabiliyor mu? Bu sorular filmde cevapsız kalmıyor. Film bu zamana kadar iyi gişe alıyor ve 5. Serisi vizyona giriyor. Filmin birçok benzeri olsa da Dabbe, bu tarz yapımların ilklerinden biri. Filmi izleyip korkmayan birine 10 bin dolar verecek kadar da iddialı. Filmde Nil Günal Çakıroğlu, Ümit Bülent Dinçer, Sultan Köroğlu Kılıç ve Emir Özbek’in rol alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.