Çocuk Gelinlerin Filmi “Halam Geldi”

Halam Geldi, 3 Ocakta vizyona girecek olan yepyeni bir film. Film daha vizyona girmeden filmde çalan Elini Çek Kızıma Dokunma şarkısı da çok ses getirdi.

Halam Geldi, son zamanların en çok konuşulan ve etkileyen Türk filmi olacak.
Film, ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan çocuk gelinlerin ve akraba evliliklerinin hayat hikayelerini konu alıyor.

Filmde çalan Elini Çek Kızıma Dokunma şarkısını Fuat, Ozbi ve Rojda adında 3 müzisyen seslendirdi. Şarkıda Türkçe, Almanca ve Kürtçe sözler yer alıyor. (yazının sonunda şarkıyı dinleyebilirsiniz)

Halam Geldi filminin konusu…

Daha küçücük yaşlarda şiddete uğrayan kızların zorla evlendirilmesi konu alınıyor. Son dönemde de bu tür olaylar gündemde çok sık haber oluyor. Bu olaylar karşısında sessiz kalmayıp büyük kitlelere seslerini duyurmak için inandırıcılığı yüksek bir film olacağa benziyor.
Halam Geldi filmi gerçek bir olaydan esinlenilerek sinemaya taşındı.

Filmin oyuncu kadrosu ise şöyle:

Çocuk Oyuncular: Miray Akay(Myroslava Kostyeva), Melisa Celayir, Tunç Oral, Görkem Eşgünoğlu, Melis Kara

Türk Oyuncular: Burçin Terzioğlu, Tugay Mercan, Onuryay Evrentan, Necip Memili, Dilek Çelebi, Ümit Çırak,Turgay Tanülkü, Şefika Ümit Tolun, Berke Hürcan, Gürsu Gür, Nesrin Üskanat, Funda Pelin Kurt, Erkan Kabakçıoğlu, Cemal Gönen, Mert Soyyer, Metin Soyyer ve bir çok isim daha yer alıyor.

Halam Geldi filmi 3 Ocakta sinemalarda…

Filmin fragmanı:
http://www.youtube.com/watch?v=UPCY50ytkn0

Filmde çalan Elini Çek Kızıma Dokunma şarkısı:
http://www.youtube.com/watch?v=k4fLR5xnxKk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.