Çıplak Foto Miru Kim, İstanbul’da Yaşadıklarını Anlattı

Dünyanın birçok yerinde kendini çıplak olarak görüntüleyen ve bunu da New York’daki sergisinde yayınlayan Miru Kim, İstanbul’da yaşadıklarını daily mail’e anlattı.

2010 Mart ve Nisan aylarında Türkiye’ye gelen Kim, ‘Türk bir moda fotoğrafçısıyla izbe bir tren istasyonunda poz verirken güvenlik görevlileri geldi. Bizim, Müslüman bir ülkede sıklıkla yaşanmayan, uluorta bir yerde pornografik film çektiğimizi düşündüler ama arkadaşım onlarla konuştu ve kurtulduk.” dedi.

Daha sonra yönetmen arkadaşı ile terk edilmiş bir binaya gittiklerini, orada yaşlı bir kadının onları gördüğünü söyledi. Yönetmen arkadaşının ben polisim demesine rağmen “Polissen çıplak bir kızla ne işin var.” cevabını alan yönetmen, kadının polis çağırması sebebiyle oradan hemen ayrıldıklarını söyledi. E teyzemiz biraz da haklı, nereden bilsin boş bir binada fotojenik çekim yapıldığını. 😀

Miru Kim, 2004 yılından beri terk edilmiş bina, tünel, yer altı geçitleri, fabrika, hastane, tersane gibi yerlerde çekim yapıyor. Bu güne kadar New York, Paris, Seul, Berlin ve Londra’da gerçekleştirilen projeye İstanbul’da eklendi. Fotoğraf ve videodan oluşan çalışmalar New York’da sergileniyor.

İşte birkaç fotoğraf;

Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.