Çılgın İmamın Aşkı

Olay KKTC’de. Rus Snejana adlı bir Rus kıza aşık olan imam, aşkını caminin duvarlarına yazdı. Snejana’yı ikna edemeyen imam, caminin duvarına “Ben sevdiğim kadını istiyorum.” gibi şeyler yazdı. 

Duvara Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Nakşibendi Tarikatı’nın lideri Şeyh Nazım Kıbrısi’nin nikahını kıyacağını da yazan İmam Özsorun, “Abdullah Gül de nikahımıza davetli” dedi.

Kıbrıs Gazetesi’nde manşet olan Veli Özsorun isimli imam aşkın sınır tanımadığını gösterdi. Ayrıca Özsorun’un olayı Şeyh Nazım Kıbrısi’ye anlattığı ve nikah sözü aldığı belirtiliyor.

Tabi ki yazılan yer cami olduğu için köylülerin de tepkisi oldu. Köylüler tarafından boyanan duvar temizlendi. KKTC Din İşleri Bakanı Talip Atalay’da Özsorun’un psikolojik sorunları olduğunu, imamlıktan alınmayacağını fakat emekli olacağını belirtti.

Aşk sınır tanımıyor mu diyelim, psikolojik bozukluk mu diyelim bilmiyorum ama elin gâvurunun adı da cami duvarına da yazılmaz ki kardeşim. 🙂

Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.