Çilek Film Yorumları

Halil Sezai’nin yapımcılığını yaptığı Çilek isimli film bugün vizyona giren yeni filmlerden biri. Filmin başrollerinde Azra Akın yer alıyor. Ona Kadir Özdal, Bülent Şakrak ve Selen Öztürk eşlik ediyor.

Öncelikle filmin konusundan biraz bahsedeyim;

Çilek (Azra Akın), kasabanın en güzel kızıdır. Ona platonik aşık olan Kaan (Kadir Özdal) ise Çilek’in çocukluk arkadaşıdır. Çilek’in yıllardır tek bir hayali vardır. O da İstanbul’a gelebilmek ve orada şarkıcı olmaktır. Kaan da artık hislerini Çilek’e anlatmaya karar verir. Ama Çilek’in Hayri isminde bir erkek arkadaşı vardır. Hem de Hayri’nin barında şarkıcılık yapmaktadır. Kaan Çilek’e yinede duygularını söyler ve en büyük hayalini gerçekleştirmeyi teklif eder. Çilek de ona karşı hislerinin olduğunu söyler ve Hayri’den gizli bir şekilde yola çıkarlar. İstanbul’a doğru yol alırken peşlerine Hayri ve adamları takılır. Filmin macerası tam da burada başlar…

Filmin genel durumundan bahsetmek gerekirse çok fazla küfür içeriyor. Hatta fragmanda da bu küfürlerden kaçınılmamış. Genel hikaye olarak filmin konusunu okuduğunuz üzere çok fazla şaşırtıcı değil. Biraz durum hikayesi de denilebilir. Filmi izledikten sonra 2 saatlik bir kaybım oldu demezsiniz belki ama iyi ki izlemişim bu filmi de demeyeceğiniz çok yüksek bir ihtimal.

Halil Sezai, film için Rap şarkıcı Sansar Salvo ile birlikte “Büyük Yalnızlık” isminde bir şarkıyı seslendirdi. Filmin soundtrack’ında bu şarkı yer alıyor.

İyi seyirler dilerim…

1 Yorum

  1. Ayse Nurten Ramadan Cevapla

    Film oldukça vasat. Bülent Şakrak ve Ahmet Olgun Sünear hariç herkes çok kötü. Özellikle Ahmet Olgun Sünear ın geleceği çok parlak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.