Çiçekler Hakkında Pratik Bilgiler…

Çiçeklerinizin Saksısını Değiştirirken Birkaç Püf Nokta:

Çiçeklerinizin gelişimini sürdürmesi, köklerinin saksı içinde hareket edebilmesi için zaman zaman saksılarını değiştirmelisiniz. Çiçek verdiğiniz suyu hemen emiyorsa artık saksısı küçük geliyor demektir. Eğer bu durumu geç fark ederseniz çiçeğiniz hastalanmaya başlar. Çiçeği saksıdan çıkartmak için saksıyı ters çevirip altına hafifçe vurun. Daha büyük  bir saksıda toprağı hazırlayıp çiçeğinizi yeni yerine dikin.

Çiçekleriniz Susuz Kalmasın:

Siz tatile gittiğinizde evde kalan çiçeklerinizin susuzluktan kurumalarını istemezsiniz elbette. Bunun için saksılarınızın hepsini su dolu bir leğene ya da küvete yerleştirin. Döndüğünüzde çiçeklerinizi eskisi gibi bulacaksınız.

Çiçeğinizin Neye İhtiyacı Var!

Çiçek yetiştirmek için dilinden anlamak gerekir. Hatta bu işin uzmanları onlarla konuşup okşamak, sevmek gerektiğini söylüyorlar. Çiçeklerinizin neye ihtiyacı olduğunu anlamak için iyi bir gözlem yapmanız yeterlidir. Çiçeğinizin yaprakları sarardıysa az su veriyorsunuz, suya ihtiyacı var demektir. Yaprakları esmerleştiyse güneşe çıkarmalısınız. Unutmayın bitkilerin suya olduğu kadar güneş ışınlarına da ihtiyaçları vardır.

Evinizdeki çiçekler bazen böcek yüzünden kurur. Böceklerin çiçek köklerini yemelerini önlemek için sigara külünden yararlanın. Çiçek köküne dökeceğiniz küller, böceğin hastalanıp ölmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.