Çarşı Pazar Film Yorumları

Yerli komedi filmlerimizin arasına dün vizyona giren Çarşı Pazar da eklendi. Filmin başrolünde Erdem Yener yer alıyor. Peki Çarşı Pazar, nasıl bir film, ne kadar güldürüyor, eğlendiriyor? Filmi biraz ele alalım…

Öncelikle filmin oyuncu kadrosu oldukça zengin. Filmde Erdem Yener’e İlker Aksum, Ayhan Taş ve Elif Nur Kerkük gibi isimler eşlik ediyor. Filmin genel hikayesi ise hamam üzerine kurulmuş. Filmin ana karakteri olan Kahraman (Erdem Yener), hamam işletmeciliği yapan bir adamdır. Babasının borçları onun üzerine kalınca zor durumda kalıyor. Tam bu kadar sıkışmışken hamamı yıkıp yerine AVM inşa etmek isteyen biriyle tanışır. Kahraman, borca batmasına rağmen hamamı satmayı düşünmez. Tam tersi başka yollar deneyerek hamamın ziyaretçilerini daha da artırma peşine düşer.

Film, genel hikaye ve mekan olarak çoğunlukla hamamda geçiyor. Tüm bu olanlara rağmen Kahraman’ın bir de aşık olma öyküsünü izliyoruz. Güzel bir tarih öğretmenine aşık olan Kahraman, bir yandan da hamamı kaybetmeme mücadelesi veriyor.

Film için şunu söylemeliyim ki Erdem Yener çok iyi bir seçim olmuş. Son dönemde Güldür Güldür show’da rol alan oyuncu, daha fazla kitle tarafından tanınmaya başlamıştı. Müzik kariyerinde daha ciddi bir duruş sergilese de, komedi rollerinde de hiç bir şey yapmadan güldürebilecek bir yüzü bulunuyor. Bu yüzden ben kendisine çok gülüyorum ve beğeniyorum. Film ne kadar komik derseniz eğer, yer yer oldukça komik sahneleri bulunuyor. Ama komedi klişelerinden de maalesef hiç kaçınmıyor. Genel olarak güldürse de, eğer farklı bir hikaye, küfürden uzak, gerçek mizah içeren bir film izlemek istiyorsanız, bu ne yazık ki Çarşı Pazar olamaz.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.