Can Bonomo “Delirmek Belirmektir” Şiir Kitabı

Can Bonomo’yu şimdilerde şair yönüyle tanımaya başlayacağız. Can Bonomo’nun şiir kitabı 13 Kasımda çıktı. İsmi “Delirmek Belirmektir”.

Keşke daha önce keşfede bilseydim dediğim kitaplardan biri. Yazdığı şiirleri internet sitesinden zaman zaman takip ederdim. Gerçekten çok ilginç hisli cümleler kurduğunu görürdüm. Belki yaptığı şarkılar herkese hitap etmese de sözlerine bakıldığında müziğinden çok farklı ve geniş anlamlı cümleler kurduğunu görebilirsiniz.

Eurovision’da ülkemizi temsil eden Can Bonomo, uzun zamandır yazdığı şiirlerini tek bir kitapta topladı ve “Delirmek Belirmektir” çoktan raflardaki yerini aldı.

Kitap kapağındaki çizimler Can Boomo’ya ait. Kitabın editörlüğünü ise Küçük İskender yaptı. Yaptığı şarkılarında da sözleri kendisine ait olan Can Bonomo’yu bu kez şair olarak tekrar keşfedeceğiz.

“Delirmek Belirmektir” kitabından alıntılar…

‘Delirmek Belirmektir” çünkü bu hayata dair olan en güzel şeyler ya en çarpıcı şeylerdir ya da hiç yokturlar.
Hayatımın en anlamlı derslerinden birini annemin beni küçük yaşta tanıştırdığı şairlerden aldım.
Tabiatın koruduğu ya da dünyanın bizden sakladığı her şeyi doğru harfleri yan yana koyarak tekrar tekrar keşfetmek mümkündü.
Yazmaya bunun heyecanı ve acemiliğiyle çok küçük yaşta başladım.
Mantığa aykırı her eylem kelimelerle kâğıda dökülebilir ve bunu yapabilmek için tek ihtiyacımız olan şey yazan bir kalemdir.
Türk edebiyatında adını duyurmuş onca üstadın arasına yazan bir kalem olarak adım atma cesaretimi de yine annemden aldığımı belirtmek isterim.
Cemal Süreya’nın dediği gibi: ”Şiir alışkanlıklara karşı bir yaylım ateştir.”
Tüm samimiyetim ve cesaretimle yazdığım şiirlerimi yani zihnimle dünyanın sınırlarının kesişmeyi bıraktığı fikir odalarımı halka arz ediyorum.
Dağınıklığımı ve mahcubiyetimi mazur görün.
İyi istirahatlar dilerim. Muhabbetle…

Can Bonomo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.