Çalsın Sazlar Film Eleştirisi

1970’li yıllarda geçen Çalsın Sazlar, dönem filmleri arasındaki yerini alıyor. Başrollerinde Belçim Bilgin, Caner Cindoruk ve Engin Hepileri’nin yer aldığı film, bir Rum meyhaneci ile en yakın arkadaşının aynı kadına aşık olmasını konu alıyor. Yasemin, meyhanede şarkıcılık yapan, herkesin hayran olduğu güzel ve dobra bir kadındır. Klasik Yeşilçam filmi tadında olan Çalsın Sazlar’da bir şarkıcıyı canlandıran Belçim Bilgin’in sesi kulak tırmalamazken, oyunculuğu ise yapmacık duruyor. Ya da Aşk Tesadüfleri Sever filminden sonra onu hiçbir filmde sempatik bulamadığım için böyle hissetmiş de olabilirim.

Son dönemde daha fazla kitle tarafından tanınmaya başlayan Engin Hepileri, geçmişinden gelen komedi oyuncusu ön yargısını bu film ile iyice kırıyor. İntikam dizisi ve Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmdeki rolleri ile daha fazla tanınmaya başlayan ve farklı rolleri üstlenen Engin Hepileri, filmin başarısızlığına rağmen karakterini çok iyi taşıyor.

Filmde hoşuma gitmeyen bir diğer şeyde yaşlandırma tekniğinin başarısızlığı oldu. Her hafta yayınlanan dizilerde küçük bir sahne bile olsa yaşlandırma makyajlarının bu kadar iyi yapılırken filmdeki bu amatörlük göze çarpmayacak gibi değil.

Filmin 3 başrolünü bir yana koyarsak figüran olarak nitelendirebileceğimiz yan rollerdeki oyuncuları, mantık hataları ve anlamsız finali ile Çalsın Sazlar, maalesef orta halli bir film olmaktan öteye gidemiyor.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.