Çalıkuşun’dan Beklenen Fragman

Eylül ayında Kanal D’de yeni bir dizi daha izleyicileri ile buluşacak. Yapımcılığını Tims Productions’ın yaptığı,  Reşat Nuri Güntekin’in ölümsüz eserinden uyarlama olacak olan Çalıkuşu’nun başrollerini ise Fahriye Evcen ve Burak Özçivit paylaşacak.

Dizinin yayınlanan fragmanları da oldukça merak uyandırdı ve beğenildi.

Yayınlanan fragmanlar sosyal medyada da etki yarattı. Yazılan yorumlarda başrol oyuncular ve dizinin müziği üzerine oldu.  1986 yılında 7 bölümlük dizi olarak TRT’de yayınlanan Çalıkuşunda Feride karakterini Aydan Şener canlandırmıştı. 2013 versiyonu uyarlamasında Feride rolünü Fahriye Evcen canlandıracak. Bu seçim sosyal medyada oldukça beğenildi. Doğal güzellik ve masumluk açısından iyi bir seçim olmuş.

Peki ya Burak Özçivit? Kamuran rolünü 1986’da Kenan Kalav canlandırmıştı. Şimdi ise bu rolü Burak Özçivit üstleniyor. Eski versiyonda Kamuran  rolü kumral ve yeşil gözlü olduğu için Burak Özçivit biraz garipsendi.

Dizinin genel konusu ise şöyle;

Küçük yaşta kimsesiz kalan, İstanbul’da iyi bir öğrenim hayatı olmuş genç bir kızın yaşadığı kalp kırıklığı sebebiyle Anadolu’nun en ücra köşelerinde öğretmenlik yapmayı kabul etmesiyle başlayan hayatını Feride’nin kendi ağzından dinliyoruz. Yani bu bir günlük.

Çalıkuşu romanı her yaştan insana hitap eden, mutlaka okunması gereken önemli romanlarımızdan biridir. Okumayanlar varsa yakında dizi versiyonunu izleyerek bu zamana kadar neden okumadım diye pişman olacaklarından eminim.

Dizinin fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.