Çağan Irmak’dan Tamam Mıyız Filmi

Çağar Irmak’ın yeni filmi “Tamam mıyız”ı hala izlemediyseniz eğer, bu yazım sizler için fikir sahibi olmanızı sağlayabilir.

Tamam mıyız, 2 gün önce yani 29 Kasım’da vizyona giren taze filmlerimizden. Film iki yakın arkadaş Temmuz ve İhsan’ın hayatlarını konu alıyor. Bazen çok güldürüyor bazen de hüzünlendiriyor.

Filmin başrollerinde şimdilerde Çalıkuşu dizisinde oynayan Deniz Celiloğlu ve Öyle Bir Geçer Zamanki’nin Mete’si Aras Bulut İynemli yer alıyor. Her ikisine de Aslı Enver eşlik ediyor. İki erkek karakter’in filmdeki oyunculukları çok iyi.

Filmin jeneriğinde görülüyor ki Çağan Irmak, Hakan Günday’ın “Kinyas ile Kayra” romanından esinlenmiş. Zaten bu roman çok sevdiğim ve herkesin beğendiği bir kitap. Hakan Günday’ın ne kadar iyi bir yazar olduğundan bahsetmeme bile gerek yok.

Filmin öyküsü Galata’da geçiyor. Filmin müzikleri sahnelere çok iyi durmuş. Filmin sonunu söylemek olmaz ama başta oluşan bir hikayeyi finalde çok iyi bağlamışlar. Film sırasında sona yaklaşırken finali tahmin edebilirsiniz.  Film duygu açısından bana bir “Issız Adam”ın final sahnesi yada “Babam ve Oğlum”daki o duygusal temayı yaşatmadı. Ama izlenmesi gereken masum filmlerden biri olmuş.

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz:

Film daha vizyona girmeden Sıla’ın film için yaptığı Tamam mıyız şarkısı da çok ses getirdi.

Dinlemek için:

http://www.youtube.com/watch?v=_dt54kgdUdo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.