Burcunuza Göre Makyaj Yapın

Güzellik uzmanları “Her zaman kişiliğinize, yüz tipinize göre makyaj yapın” diyor. Bunu yapabilmek için burcumuzu da hesaba katmamız gerekiyor. Toprak, hava, ateş ve su grupları için farklı makyaj tekniklerine bu yüzden yer veriyoruz. Biri, sizin için.

ATEŞ GRUBU: İDDİALI

Koç, Aslan ve Yay, bu grubun temsilcileri. Ateş grubundaki insanlar dikkat çekmeyi sever. En büyük tutkularıdır, fark edilmek. Makyajlarında da dikkat çekici çizgiler ve renkler gerekir. Ateş grubunun rengi kırmızı ve siyah. Gözlerde siyah far ve kalem kullanmaları iyi olur. Eyeliner, göz makyajının vazgeçilmez ürünü. Gölgelemeler de beyaz farlar çok işlerine yarar. Rujda ve allıkta ise kırmızı tonları tercih ederlerse içlerindeki dikkat çekme isteğini tatmin edebilirler.

SU GRUBU: SEZGİLİ

Yengeç, Akrep ve Balık, bu grubun burçları. Grubun rengi yeşil. Sezgilerin ve içgüdülerin temsilcisi olan su grubu, yeşilin her tonunu kullanabilir. Özellikle nil yeşili kullandıklarında daha gizemli mesajlar verebilir. Göz makyajında vazgeçemeyecekleri; Kahverengi kalemler ve beyaz farlarla yapılmış gölgeler. Çocuksu tenlerine şeftali rengi allık kullanmaları iyi olur. Ruj seçiminde ise pembenin bütün tonları, ayrıca oranj üzerinde durmalılar.

HAVA GRUBU: BAĞIMSIZ

Hava grubunun burçları olan İkizler, Terazi ve Kova özgürlüğün temsilcileri. Hava grubunun renkleri de mavi ve pembe. Gözlerde maviden laciverte kadar her tonu rahatlıkla kullanabilirler. Onlara pembe allık da yakışır. Ruj seçiminde pembe ve tonları ağırlık kazanmalı.

TOPRAK GRUBU: SAKİN

Toprak grubu burçları sakin ve evcimendir. Boğa, Başak ve Oğlak bu gruptan. Hep sadeliği tercih ederler. Makyajda da aynı kural geçerli. Toprak grubunun rengi, kahverengi. Yüzün her kısmında kahverengiyi rahatlıkla kullanabilirler. Pastel tonlardan seçecekleri makyaj malzemeleri kullanırlarsa sonuçtan memnun kalırlar. Açık tenliler, şeftali tonlarını da makyajda uygulayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.