Bugün Ne Yemek Yapsam Sorusunun Cevabı Yemek.com’da!

Günlük hayatımızın en önemli rutinlerinden biri yemek yemektir. Dünya çapında milyarlarca insanın günde üç öğün yemek yediği düşünülürse, yemek yemenin ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Böylesine önemli bir olgunun, özellikle yemek yapan kişiler için önemi daha da büyüktür. Her gün, hatta günde üç defa bir şekilde karnını doyurmaya çalışan insan, ne yiyeceği konusunda düşüncelere kapılır. Her öğünde yiyeceği yemeği düşünmek zorunda kalan insan, ne yemek yapacağına karar vermekte zorlanır. İşte tam da bu noktada karşımıza farklı çözümler çıkar. Milyarlarca insanın yemek ihtiyacını giderecek ve “Acaba bugün ne yesem?’” sorusuna çözüm olacak çeşitli internet siteleri mevcuttur.

Yemeksepeti.com, ülkemizde insanların yemek ihtiyacını karşılamak ve ne yemek yapacakları konusunda bir nebze çözüm sunmak için kurulmuş bir platformdur. 2000 yılının Eylül ayında bir araya gelen 4 arkadaş, 40 m2’lik bir odada bu platformu kurmuştur. Yemek Sepeti Gıda ve Pazarlama Elektronik İletişim ve Tanıtım Limited Şirketi adı ile kurulan söz konusu platformun ilham kaynağı Amerika Birleşik Devletleri’nde insanlara yemek hizmeti sunan platformlar olmuştur. Kısa bir sürede başarıya ulaşan Yemek Sepeti, 2015 yılına gelindiğinde ünü ulusal düzeyi aşan bir platform haline gelmiştir. 2015 yılında Delivery Hero’ya satılan platformun kurucuları, Yemek Sepeti’ne benzer ama insanlara yemek tarifleri sunacak ve onları hazır bir yemeği tüketmekten kurtaracak bir platform kurma kararı almışlardır. Yemek.com adı ile kurulan yeni platform, içerik oluşturmakta uzmanlaşmış bir kadro tarafından kullanıcılarına zengin içerikler sunmaktadır. Bunun yanında kullanıcıların da yemek tarifleri ve içerikler konusunda katkı yapması mümkün olan platformda, yemek tarifleri ile kullanıcılara yemek konusunda çözümler sunulmaktadır. Yemek tariflerine ek olarak mekân önerileri ve eğlenceli içeriklere sahip olan Yemek.com, dünyaca ünlü ‘Urban Picnic’ etkinliğini düzenleyerek rakiplerinden farklılaşmıştır. ‘’Türkiye’nin İlk Gece Pikniği’’ sloganı ile düzenlenen söz konusu organizasyon yoğun katılımdan ötürü gelenekselleştirilmiştir.

Yemek.com sitesinden bahsetmek gerekirse, web sitesinin ilk ve en önemli kategorisi ‘Yemek Tarifleri’dir. Bu kategoride, dünya mutfaklarından sayısız yemek tarifi bulmanız mümkün. ‘Anne Çocuk’ ve ‘İyi Yaşa’ şeklinde oluşturulan iki kategoride sağlıklı yaşam konusunda ipuçları verilmektedir. ‘Ye’ kategorisinde yemekler ile ilgili çok bilinmeyen bilgiler bulmanız mümkün. ‘Keşfet’ kategorisinde mekân önerileri mevcutken, ‘Şaşır’ bölümünde güldüren içerikler bulabilirsiniz.

Kullanıcılarına eşsiz içerikler sunarak muhteşem deneyimler yaşatan Yemek.com, teknolojiye ayak uydurarak kullanıcılarını daha da memnun etmektedir. Bu bağlamda mobil uygulamalardan da bahsetmek gerekir. Yemek.com Google Play ve Yemek.com App Store uygulamalarıyla siz de Yemek.com’un sıkı takipçisi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.