BTK’dan “Filtre Açıklaması”: “Bir olay bu kadar mı çarpıtılır.”

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, alınan yeni kararların çarpıtıldığını ifade ederek, standart pakette herhangi hiçbir değişmenin olmayacağını belirtti.

BTK tarafından  23 Şubat 2011’de yayınlanan İnternetin Güvenli Kullanımı Yönetmeliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Acerer, benzeri düzenlemelerin Avrupa’da da olduğunu bildirdi ve bunun bir “sansür” olarak algılanmasına şaşırdığını ifade etti.

Düzenlemeyle standart paket dışında aile, çocuk ve yurtiçi paketlerinin oluşturulduğunu belirten Acarer, standart paketin mevcut uygulamayla hiç bir farkının olmayacağını söyledi ve “Bir olay bu kadar çarpıtılır mı, pes diyorum. Şu anda herkes standart tarifede. Şimdi üç tane daha paket getiriliyor. Bu paketlerin de fiyatları farklı olsun deniyor. İnterneti sadece çocukların kullandığı abonelikler için belli bir filtrelemeyle hizmet verecek olan Çocuk paketi, biraz daha geniş alanda hizmet verecek Aile paketi ve erişime engelli sitelerin yüzde 99’unun yurt dışı kaynaklı olması gerçeğinden hareketle yurt içi paketi uygulamaya girecek.” diyerek ekledi.

“Herkesi çocuk paketine alsak, eleştirilere hak verirdim.” diyerek eleştirilere karşılık veren Acarer, konunun bu şekilde gündeme getirilmesinin nedeninin siyası olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.