Blue Grubu Yeni Albümleriyle Türkiye’de

Blue, evet 2000’li yıllarda kızlarımızın ilgi odağı olan o grup.
Her biri birbirinden yakışıklı ve her birinin de seslerinin çok karakteristik durduğu o unutulmayan İngiliz pop grubu. Grup, Lee Ryan, Duncan James, Simon Webbe ve Antony Costa  adlarında 4 kişilik bir kadroyla bir araya gelmişti. 2001 yılında kuruldu ve 2005 yılında dağılmaya başlayana kadar çok başarılıydılar. Bireysel çalışma kararı alıp tek tek solo albüm çalışması hevesi bu grubu dağıtmaya yetti. Aslında kendilerince yine başarılı oldular. Yakışıklıydılar ve artık tanınıyorlardı. Arkasında duran o kitle onları hiç terk etmemişti. Fakat kendileri de dahil kimsenin bilemediği o büyü yoktu, toparlayamadılar. Oysa ki 2005 yılından sonra bu sarsıntı fazla sürmedi ve 2009 yılında grup tekrar birleşme kararı almıştı. Best of albümleri ile hayranlarına kendilerini hatırlatmaya çalışan pop grubu Blue, sonra bir sürpriz yaparak 29 ocak 2011’de  İngiltere için Eurovision’da ülkesini temsil etti. “I Can” adlı şarkı ile yarışmayı 11.’i olarak tamamlamışlardı. O günden sonra grup tekrar kayıplara karışmıştı.

Bunları anlatıyorum çünkü “Blue” grubu unutulmaması gereken ve hatırlandıkça ne kadar özlenildiğini bir kez daha fark ettiren bir grup. Çünkü onlar yeniden aramızda ve tekrar bir araya geldiler. Hem de yepyeni albümleri “Roulette”  ile 4. kez stüdyoya girerek yeni albümlerini hazırladılar ve hayranları ile buluşmaya hazırlanıyorlar.

30 Kasım yani bugün Zorlu Center PSM’de sahne alacak olan Blue grubu, Türkiye’ye ilk kez gelişleri ile birlikte de hayranlarını sevindirmiş olacak. Albümde sadece “Hurt Lovers”, “Without You”, ve 2 yıl önce Eurovision şarkı yarışması için seslendirdikleri “I Can”  isimli şarkılarının klipleri mevcut. Dileriz ki en kısa zamanda diğerlerine de klip çekerek hayranlarını kendilerinden mahrum bırakmazlar.

Blue – Without You 2013

Roulette albümünde ki şarkılar;

1- Hurt Lovers
2 -Without You
3 -Break My Heart
4 -Ayo
5- Risk It All
6 -Heart On My Sleeve
7 -We’ve Got Tonight
8 -Paradise
9 -Black Box
10- Broken
11 -Break You Down
12 -All I Need
13 -I Can (Radio Edit)
14 -Give Me a Shot
15 -Sing For Me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.