Blogda Nefret Edilenler

Turuncu arka plan üzerine yeşil fontla yazılar yazmak; 

Bu şekilde olan bloglara girdiğim zaman daha ne yazılmış okumadan, bloğun sağ üst köşesindeki kapat butonuna tıklamaya başlıyorum. Niye böyle bir renk kirliliği yapar ki bir insan anlamış değilim. Bariz belli yani, okuyacak bir hedef kitlende olmayacak istatistiklere bak dur sonra. “Sen o bloğu açmışsın ama olmamış” derler insana. Okumayı istiyorum hakikaten  ama birilerinin gözüme bir şeyler soktuğunu  falan hissediyorum.

Yazının altına reklam içeren yorum yazmak:

Bunlar genelde samimiyetsiz şekilde “ayy çok tatlıııı benim bloğa da beklerim” derler. En sonunda da kendi adresini yapıştırırlar.

Bloğun arka fonda aniden müzik çalması:

Bloguna otomatik müzik çalar koyan yaygın bir kitle. Hayır illa müzikle birlikte okuyalım istiyorsanız oraya play tuşu falan koyun, isteyen dinlesin. Ne bileyim pat diye açılıvermesin korkuyoruz. 

Blog sayfalarındaki büyük çözünürlükteki fotoğraf bolluğu:

Öncelikle şunu diyeyim, en çok moda bloglarında oluyor bu. O yüklediğiniz kocaman fotoğraflar küçültülebiliyor az zahmet gösterin. Site kasıyor mu, kaç saniyede açlıyor bir bakın. En basiti paintte açıp fotoğrafın bir köşesini mouse yardımıyla çekiştirip ayarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.