Bizim Hikaye Film Yorumları

12 Eylül darbesini konu alan, başrollerinde Cansel Elçin ve Sera Tokdemir’in yer aldığı Bizim Hikaye filmi, 27 Mart’ta vizyona giren yepyeni filmlerden biri. Düşünce suçundan hüküm giymiş insanların, geçmiş ve geleceklerini anlatan filmde Çiğdem Batur, Burcu Kıratlı, Haluk Piyes, Naz Elmas, İbrahim Kendirci ve Ahmet Mekin gibi isimlerde rol alıyor.

1980’li yıllarda geçen hikaye, yoğun dram türünde işlenmiş. Rize, Sinop, Trabzon ve İstanbul illerinde çekilen film için 3 sene öncesinde bir ön hazırlık yapılmış. Görsel açıdan değerlendirecek olursak Karadeniz’in eşsiz manzaraları filmi bir tık öne çıkarıyor. Filmin müzikleri ise Mustafa Ceceli imzası taşıyor.

Filmde Cansel Elçin ve Sera Tokdemir evli bir çifti canlandırıyor. Cansel Elçin’in hayat verdiği karakter olan İsmail, düşünce suçundan ötürü tutuklanıyor. Huzurlu aile yaşamları İsmail’in hüküm giymesiyle alt üst oluyor. Gelecekte ise oğullarının avukat olduğunu görüyoruz. İsmail’in oğlu Ahmet’i ise Haluk Piyes canlandırıyor. Ahmet, babasının suçsuz yere hüküm giymesinden sonra adaleti sağlayabilmek için kendisine en uygun mesleği seçiyor.

Oyuncuları ele alacak olursak, Cansel Elçin bu zamana kadar canlandırdığı rollerden sonra ters köşe yapmış diyebiliriz. Ayrıca dublaj olmadan kendi sesiyle çoğu projede yer almamasına rağmen bu filmde Elçin’i kendi sesiyle izleyebilirsiniz. Sera Tokdemir ise bence dram türü dışında hiçbir projede yer almasın. Komedi dizilerinde rol almaya başladıktan sonra yapmacık ve başarısız görünmeye başlamıştı. Oysa daha önce dram yapımlarda yer alırken ne kadar başarılıydı. Bu film ile Sera Tokdemir özüne dönmüş diyebiliriz.

Kısaca Bizim Hikaye, ağlatma olasılığı yüksek, izlerken zaman zaman bitse de gitsek hissi yaratsa da başarılı olarak nitelendirebileceğimiz bir film.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.