Bizans Oyunları Film Yorumları

Gani Müjde’nin yeni projesi olan Geym Of Bizans (Bizans Oyunları), bugün itibari ile sinemalardaki yerini aldı. İkinci bir Kahpe Bizans filmi olan Bizans Oyunları, birçok ünlü oyuncuyu bir araya getiriyor. Gani Müjde’nin başarılı kaleminden çıkan güldürme garantili bir film sizleri bekliyor.

Bizans Oyunları, 15 sene önce izlediğimiz Kahpe Bizans’ın devamı değil. Bu film aynı kafada ve tarzda yazılmış yepyeni bir film. Bu defa Nacarlar yerine Mayalar var. Absürt komedinin zirvesini yaşatan film, fragmandan da anlaşılacağı gibi fazlaca küfre yer veriyor. Filmde, Tolgahan Sayışman, Murat Dalkılıç, Gonca Vuslateri, Tuvana Türkay ve Gürkan Uygun gibi birçok ünlü isim rol alıyor.

Filmin saati doldurmak için bazı gereksiz sahneleri de bulunuyor. Komedi filmi olduğu için bu sahneler göze biraz fazla batıyor. Ama görsel açıdan değerlendirildiğinde gayet başarılı bir film olduğunu söyleyebilirim. Gerek kostüm gerekse mekanlara baktığımızda ciddi miktarda paraların harcandığı çok belli oluyor.

Geym Of Bizans, yaptığı göndermeleriyle de eğlendirmeyi başarıyor. Kullanılan küfürler fazla olsa da bunların çoğu rahatsız etmiyor. Yani zekice bir diyalog içerisinde yer aldığında insanları güldürebiliyor. Filmin sonuna bakacak olursak 2.sinin gelmesi çok büyük bir ihtimal gibi görünüyor.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.