BİM’den iPhone 5S Kampanyası

Ülkemizde en geniş market ağına sahip olan BİM yine adına yakışır bir şekilde iPhone 5S satışı yapıyor.

Cuma günleri yeni aktüel ürünlerini piyasaya süre BİM, bu hafta iPhone 5S satışı yapacak. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan iPhoe 5S’in fiyatı ise BİM’de 2.299 TL‘den satışa sunulacak.

BİM daha önce Asus laptop, tablet bilgisayar, fotoğraf makinesi, Galaxy S3 gibi çeşitli teknoloji ürünlerinin de satışını yapmıştı.Bim iPhone 5S

BİM’de satılan iPhone 5S‘in öncelikle paralel ithalat dediğimiz (Grey Market) ürünlerden olduğunu unutmayınız. Paralel İthalat (Grey Market) ürünlerinin dezavantajı nedir, bilmeyenler için paylaşalım;

Paralel ithalat ürünlerini güvenilir bir satıcıdan aldığınız sürece üründe kapanma, bozulma gibi sorunlar yaşanmaz. Tam orijinal ürünlerden tek farkı telefon bozulduğunda muhatabınız Samsung Yetkili Servis değil, satıcı olur. Satıcı da muhtemelen sizi ürünü ithal eden ithalatçıya sizi yönlendirir.

Bazı teknoloji marketlerinin geçtiğimiz günlerde iPhone 5S’i 2799 ve 3199 TL gibi fiyatlardan sattığını düşünürsek BİM’in 5S’leri mağazanın açılmasıyla tükenecektir. Eğer telefonu almak istiyorsanız 11 Ekim Cuma sabahı BİM’in kapısında beklemenizi öneririz.

Son olarak bu kampanya bölgesel olarak yapılabilir. Yani “Bizim buradaki BİM’de iPhone 5S yok?” gibi bir düşünceye kapılabilirsiniz. BİM bazen bu tür ürünleri bölgesel satış yaparak stokların verimli kullanılmasını sağlıyor. Yani sizin ilinizdeki Bim’lerde iPhone 5S olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.