Bill Gates’in 16 Yıl Önce Söyledikleri Bir Bir Gerçek Oluyor

Microsoft şirketinin kurucularından olan Bill Gates’in 1 yıl önce yayınladığı kitaptaki tahminler teker teker yerini buluyor. 1994’te ” The Road Ahead” ismini verdiği kitap bir çok konuda tahmin yürütüyor.

Kitapta “World Wide Web (www)” den birkaç kez bahsediyor ama çoğunlukla genel anlamda “Bilgi Otobanı” terimini kullanıyor. Ancak Gates, kitabun yayına girmesinden 1 ay sonra çalışanlarına “The İnternal Tidal Wave” adlı bir notta bunu hemen düzeltti…

İşte 16 yıl önceki kitaptan bazı tahminler;

İnternet bilişim dünyasına öncülük edecek. (Tersini düşünecek olan yoktur herhalde.)

Açık web siteleri, AOL ve MSN gibi hizmetlerin sonunu getirecek. (Facebook gibi portallar sebebiyle gerçekten insanlar Messenger gibi programları az kullanmaya başlıyor.)

Ucuz, taşınabilir bir Web gezinme cihazı, Windows ve Intel’i tehlikeye düşürür. (Tablet bilgisayarlarının çoğunun Google’nin Android işletim sistemini kullandığını bilirsiniz. Bu da Microsoft’u tehlikeye atan ögeler içerisinde.)

Microsoft’un arama işinde biraz daha ilerlemiş olması gerekiyor. (Yine Google’nin bu konuda ne kadar ilerlemiş olduğunu bilirsiniz.)

Hürriyet

Bu adam gerçekten dünyadaki dahilerden birisi. Bunu herkes te biliyor. Hatta Türkiye’ye geldiğinde bir konferansta bir şişeden su içmiş. Şişede biraz su kalmıştı. İnsanlar o su için milyarlar vermekteydi ve verdi de. Sebebi ise içindeki zeka bileşenleri… 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.