Bilgisayarınızda Olması Gereken Programlar

Bazı programlar vardır bilgisayarınız için hayat kurtarır. Bende herkesin bilgisayarında mutlaka olması gereken programları listeledim. Belki sizinde işinize yarayabilir.

Ccleaner

Bilgisayarın sisteminde kullanılmayan dosyaları silmeye yarayan yani internet tarayıcılarındaki geçmiş verileri, hata veren dosyaları temizlemeye yarayan bir programdır. Ccleaner, kaldır dediğiniz halde bilgisayardan silinmeyen programları da kolayca silmenize yarıyor.

Norton internet security

Antivirüs programlarının içinde en kullanışlılarından biridir. Kendini otomatik güncelliyor. Deneme sürümlerini kullanarak fikir edinebilirsiniz. Virüs bulaşmış usb belleklerini de tarayıp temizler.

SpeedFan

Bilgisayarın donanım parçalarının sıcaklık derecelerini ölçmeye yarayan bir programdır. Ekran kartı, işlemci, anakart gibi parçaların sıcaklıklarını gösterir. Kullanım sırasında dikkat edilmelidir. Yoksa bilgisayar için zararlı olabilir. Özellikle laptop kullananlar için ideal bir programdır.

Freez Screen Video Capture

Freez Screen Video Capture, bilgisayarda yaptığınız işleri o anda video şeklinde kayıt altına almaya yarıyor. Çok kullanışlı bir program. Ekran görüntüsünü videoya çeviriyor.

Orbit Downloader

Bu program internet üzerinden indirdiğimiz dosyaları daha hızlı indirmememizi sağlıyor. Kullanışı çok basit bir program.  Bu tarz programlar içinde en iyilerinden biri. Bunların dışında internetten seyrettiğiniz videoları pc ye hemen indirebilmenizi de sağlıyor.

Önerdiğim bu programların benzerleri ve çeşitleri elbette vardır. Ama bunlar benim kullanıp deneyimlediklerim. Sizde kullanıp fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.