Bilgisayarı Telefondan Kontrol Etmek!

Bilgisayarını cep telefonundan yönetmek isteyenlere, Google bir çözüm önerisi getirdi. Chrome Remote Desktop uygulaması sayesinde bilgisayarınızı telefonunuzdan kontrol edebileceksiniz.

Chrome Remote Desktop

Chrome Remote Desktop uygulaması, akıllı telefonların haricinde tabletlere de yüklenebilir. Bu uygulama, Android işletim sistemi ile çalışıyor. Daha önce Google, çıkardığı Chrome Remote Desktop eklentisiyle bilgisayarınızı bir başka bilgisayar tarafından yönetmenizi sağlıyordu. Şimdi bu uygulamanın daha gelişmiş versiyonu karşımıza çıkıyor. Bu uygulama, bir çok pahalı uygulamalar için iyi bir alternatif olacak.

Chrome Remote Desktop uygulaması ile internete bağlı olduğunuz zamanda bilgisayarınızdaki verilere Android işletim sistemiyle çalışan cep telefonunuzdan kolayca erişebiliyorsunuz.

Chrome Remote Desktop nasıl kullanılıyor?

Öncelikle Android işletim sistemli telefonunuza bu uygulamayı indiriyorsunuz. Daha sonra bilgisayarınıza Chrome tarayıcı yoksa onu indiriyorsunuz. Eğer yüklüyse Chrome Remote Desktop eklentisini indirip aktive edin. Sonra telefona uzaktan bağlanmak için izin veriyorsunuz ve bilgisayar için bir Pin Kodu belirliyorsunuz.

Daha sonra bilgisayarınızın ismi Chrome Remote Desktop’da gözüküyor. Hangi bilgisayara bağlanacağınızı seçtikten sonra belirlediğiniz Pin Kodunu giriyorsunuz. Evet artık telefonunuzdan bilgisayarınızı yönetmeye başlayabilirsiniz.