“Bildiğin Kızlardan Değil” Kitabını Okuduk!

Herkesin büyük ilgiyle takip ettiği Girls dizisinin yaratıcısı ve başrolü olan Lena Dunham, oyunculuk ve senaristlik kariyerinden sonra şimdi de yazarlık yaparak, komik ve eğlenceli kelimelerle yazdığı Bildiğin Kızlardan Değil kitabını okuyucularla buluşturdu.

Bildiğin Kızlardan Değil kitabı, Lena Dunham’ın hayatını anlatıyor. İlk çıktığı günden bu yana çok satanlar listesindeki yerini aldı. Kitap, birçok kişinin yaşadıklarına hitap ediyor. Aşk, yalnızlık, fazla kilolar ve cesaret terimlerini derinlemesine ele alan Lena, kendisine özgü tatlı anlatım şekliyle insanı hiç sıkmıyor.

Kitap için Lena Dunham’ın detaylı biyografisi de diyebiliriz, her gün oturup yazdığı günlüğü de. Bazı “ilk”lerini bu kitapta paylaşırken, son yaşadığı medyatik olaylara da yer veriyor. Ama o kadar eğlenceli anlatıyor ki bütün duygu size de geçiyor. Diziyi izleyenler zaten tahmin edeceklerdir, Girls’deki mizahın fazlası bu kitapta var. Hatta bu defa gerçek, Lena’nın kendi yaşadıkları.

Bildiğin Kızlardan Değil kitabı, aşk ve seks, vücut, arkadaşlık, iş ve büyük resim olarak 5 kısımdan oluşuyor. Yani herkesin anlatmaya bile çekindiği, bazen utandığından bazen korktuğundan, söylemediklerimizi o herkese anlatıyor. Lena Dunham için bizim PuCCa’nın Amerikan versiyonu diyebiliriz. PuCCa’nın günlük serilerini okuduysanız bu kitabı da seve seve okuyacağınıza eminim. Aynı onun gibi stresteyken bütün dolabı mideye indiriyor, ertesi gün diyete başlayıp sonraki gün bozuyor ve en önemlisi dış görünüşünden çok aklını kullanıyor.

Size anlatabileceğim herhangi bir şeyim olduğunu düşündüğüm için ileride çok utanacağımın farkındayım. / Lena Dunham

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.