Bi Küçük Eylül Meselesi

14 Şubat Sevgililer Günü keyfi olarak sevgilinizle romantik bir film izlemeyi istiyorsanız sizlere önerimiz Bi Küçük Eylül Meselesi olacak. Kerem Deren’in senaryosunu yazıp yönettiği, Engin Akyürek ve Farah Zeynep Abdullah’ın ise başrollerini paylaştığı film 14 Şubat 2014 tarihinde gösterime girecek.

Film her ne kadar afişi ve fragmanları ile klasik bir dram/romantik türü filmi çağrıştırsa da nispeten farklı denilebilecek bir konusu var. Farah Zeynep Abdullah tarafından canlandırılan ve filme adını veren Eylül karakteri ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte oldukça rahat ve eğlenceli bir hayat sürmektedir, ta ki talihsiz bir olay sonucu hayatının son bir ayına dair tüm anılarını kaybedene dek. Onu sakinleştirmeye ve durdurmaya çalışan çevresinin etkisine rağmen Eylül içindeki sesi dinler ve anılarına tekrar kavuşmak umuduyla Bozcaada’ya gider. Bi Küçük Eylül Meselesi filmi bu noktadan sonra Bozcaada’da yaşayan bir karikatürist olan, Engin Akyürek’in canlandırdığı Tekin’in Eylül’e yaşadıkları aşkı hatırlatma çabalarını anlatıyor.

Tekin’in karikatürlerini ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun çizgiye döktüğü filmde hüzün ve romantizm bir arada olacak gibi görünüyor. Yönetmenin ve oyuncuların hayranlarına ve romantik filmleri sevenlere Bi Küçük Eylül Meselesi’ni mutlaka görmelerini tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.