Beşiktaş Kupayı İade Ediyor!

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, aklanana kadar Türkiye Kupası’nı Federasyon’a iade etme kararı aldı.

Demirören, Şike soruşturmasında asbaşkan Serdar Adalı, teknik direktör Tayfur Havutçu ve protokol müdürü Ahmet Ateş’in tutuklanması sebebiyle geçen yıl alınan Ziraat Türkiye Kupası’nı Federasyona iade edeceklerini belirtti. 

Kulüp İkinci Başkanı Metin Keçeli ve Genel Sekreter Fahrettin Curoğlu ile TFF Başkanı Aydınlar’ı ziyaret eden Yıldırım Demiröner, toplantı sonrasında soruları cevapladı.

Demiröner’in açıklaması ile şu şekilde;

”Sayın Aydınlar ile arkadaşlarımızın durumunu değerlendirdik. Öncelikle şunu söylemek istiyorum, Beşiktaş camiası, Beşiktaş Kulübü olarak Türk adaletine ve hukukuna olan inancımız sonsuzdur. Beşiktaş Yönetim Kurulu olarak bütün arkadaşlarımızın suçsuz olduğuna inancımız sonsuzdur. Ancak bir hataları varsa zaman içinde ispat edilecektir, Beşiktaş da gerekli işlemleri yapacaktır. Biz bugün Sayın Mehmet Ali Aydınlar’a Beşiktaş Kulübü’nün kupasını iade etmek istediğimizi söyledik. Çünkü arkadaşlarımıza güvenim sonsuz. Bu süreç tamamlandığında, arkadaşlarımız aklandığında kupamızı geri alırız. Daha detaylı açıklamayı sonra yapacağız. Federasyon olumlu yanıt verdi.”

Tayfur Havutçu’nun sözleşmesinin iptali sorusuna ise ”Kendisinin müracaatı olması lazım, hukuki süreçte. Bir haftalık sürede onu değerlendirip, o süreçten sonra karar vereceğiz” cevabını verdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.