Beren Saat’in Rol Aldığı Netflix Dizisinin İsmi Belli Oldu: “Atiye”

Bir süre önce duyurulan ve izleyiciyi çok heyecanlandıran, Beren Saat’in başrolünde yer aldığı ikinci Netflix Türk dizisinin ismi belli oldu.

“Atiye” ismiyle Netflix’te yayınlanacak olan dizinin kadrosunda Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi oyuncular da yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde çekimleri başlayan dizi, toplam 8 bölüm sürecek. Hem drama hem de gizem türlerini içeren The Gift (Atiye) dizisi, İstanbul’un yanı sıra Güneydoğu Anadolu’nun birçok şehrinde çekimlerine devam edecek.

Alex Sutherland’ın yapımcısı olduğu dizinin senaryosunu Jason George ve Nuran Evren Sit üstlenirken, yönetmenliğini ise Ozan Açıktan ile Gönenç Uyanık birlikte yapacak. Atiye, Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı isimli kitabından esinlenerek diziye uyarlanacak. Dizi, güzel bir ressam olan Atiye’nin öyküsünü ele alıyor. Genç ressamımız erkek arkadaşı ve ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor. Göbeklitepe’de bir keşif gerçekleşiyor ve Atiye’nin hayatı değişiyor. Bu keşifte yer alan arkeolog, Göbeklitepe’nin Atiye ile bir bağlantısı olduğunu fark ediyor ve sır perdesi aralanmaya başlıyor.

The Gift (Atiye), Hakan Muhafız’dan sonra ikinci Netflix Türk dizisi olacak. Bu diziler sayesinde hem İstanbul hem de Anadolu’nun en güzel yerleri ve tarihi değerleri dünyaya gösterilmeye devam edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.