Benim Dünyam Film Yorumları

“Benim Dünyam” filmi sinemaseverler tarafından aylar öncesinden büyük bir merakla beklenmeye başladı. Beren Saat, Uğur Yücel, Ayça Bingöl gibi dev oyuncu kadrosu ve Uğur Dündar, Can Dündar gibi yönetmenlerin de bu heyecana katkısı çok büyük. Nihayet film 25 Ekim 2013 tarihinde vizyona girdi. Ben de bugün izleme fırsatı buldum.

Gelelim Benim Dünyam film yorumlarına. Ela’nın çocukluğunu oynayan Melis Mutluç’a hayran kaldım. Muhteşem Yüzyıl’da da Mihrimah Sultanın çocukluğunu canlandırmıştı. O yaşta o yetenek. Maşallah diyorum Uğur Yücel ise cool tavırlarıyla Hoca rolüne çok yakışmış. Sert tavırlarıyla, Ela’nın Babasına karşı çıkışlarıyla çoğu kez gülümsetti.

Peki ya film nasıldı? Film bana çok şeyler anlattı. “İmkansız” diye bir kelimeye ihtiyacımızın olmadığını, dışarıdaki değil; içimizdeki aydınlığın bizi hayata bağladığını. Filmde çok etkileyici sahneler var. Mezuniyet sahnesi, Mahir Hoca’nın Ela’dan vazgeçme sahnesi ve bir sürü. Ağladım, hem de filmin birçok yerinde. Beren Saat oyunculukta bir basamak daha atladı gözümde. O işaret dilini kullanışı,bakışları, davranışları…

Başroller bu film için tam da olması gereken kişilerdi. Benden tam not aldı. Bir de “Black” adında bir Hint filminin çevirisi “Benim Dünyam”. İyi ki onu izlememişim ve bu kadroyla filmin Türkçesini izlemişim. İmkanı olanlara şiddetle izlemelerini tavsiye ediyorum. Böyle filmler kolay kolay çekilmiyor Türkiye’de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.