“Ben De Özledim” Final Yapıyor!

Bir dizi daha ekranlara veda ediyor. “Ben de Özledim” 13. Bölümüyle final bölümünü yayınlamış olacak.

İlk açıklamayı dizinin senaristi Burak Aksak Twitter’dan yaptı: “dağıldık! olur öyle. zaten her bitiş yeni bir başlangıabbbooa. emeği geçen, izleyen herkes sağ olsun. geçmiş olsun. hayırlısı olsun.”

Daha önce TRT 1 de Leyla ile Mecnun dizisiyle kendilerini sevdiren ekip, gezi parkı olaylarını içeren bölümlerinden dolayı yayından kaldırılmıştı. Aynı ekip yeniden birleşerek Star Tv’de Ben de Özledim dizisiyle geri dönmüşlerdi. Ama daha 1 sezon bile olmadan final yapıyor.

Ahmet Mümtaz Taylan’da diziyle ilgili şunları söyledi: “Kurumsal açıklama yapıldı. Ben de Özledim 13. bölümüyle sona erecek. Eşine az rastlanır dayanışmanız için teşekkürler. Hayatın ucu uzun!”

“Ben De Özledim” neden bitiyor?

Dizi biliyorsunuz ki oyuncuların kendi hayatlarını konu alıyordu. Yani herkes kendini oynuyordu. İlk bölümlerde her şey normaldi. Hatta ilk bölümü yayınlandığında Twitter’da birçok hashtag adı altında trend topic olmuştu. İlerleyen bölümlerde dizinin reytingleri düşmeye başladı. Sonra günü değiştirildi. Böyle olunca izleyiciler dizinin yayından kalkacağını iddia etti. Dizinin oyuncuları her defasında böyle bir şey olmadığını her şeyin yolunda olduğunu söylediler. Bu açıklamaların üstünden çok geçmeden dizinin final yapacağı açıklandı.

Ben de bu ekibi Leyla ile Mecnun dizisinden beri takip ederim. Ve Bende Özledim dizisini de ilk başlarda hiç kaçırmadan izliyordum. Sonra ne olduysa bende diziden kopanlardan oldum. Bana kalırsa dizinin reytinglerinin düşmesinin en büyük sebebi fazla gerçek dışı ve fantastik unsurların barındırması oldu. Dizi de herkes kendilerini oynuyor ama nedense deniz kızı ve ati (at insan) gibi gerçek hayatta olamayacak şeyler onların hayatlarında çok normal karşılanıyor.  Leyla İle Mecnun dizisi bunu kaldırıyordu ama bu dizide o taktik maalesef tutmadı.