Behzat Ç. Ankara Yanıyor 1 Kasım’da Sinemalarda!

Yazar Emrah Serbes’in iki kitabı; Her Temas İz bırakır ve Behzat Ç Son Hafriyat dizi için esin kaynağı olmuştu. İlk film “Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm”yine Serbes’in kaleme almış olduğu bir senaryodan çekilirken, ikinci film “Behzat Ç. Ankara Yanıyor’un “senaryosu dizininde senaristliğini yapan Ercan Mehmet Erdem’e ait. Filmin yönetmenliğini gene diğer filmde ve dizide olduğu gibi Serdar Akar üstlenecek. Behzat Ç’yi ise Erdal Beşikçioğlu canlandıracak.

Dizinin takipçilerinin bildiği üzere, Baş komiser Behzat Ç. son bölümde görevinden ayrılmıştı. Kasım ayında vizyona girecek olan “Behzat Ç.Ankara Yanıyor”ise Behzat’ın yokluğunda teşkilatta gelişen olaylarla başlıyor. Behzat Ç’nin görevden ayrılması üzerine Cinayet Masası Büro Amirliğine, Himmet adında yeni bir Baş komiser atanıyor. Aynı dönemde içişleri bakanının öldürülmesi teşkilatta ciddi bir sarsıntıya sebep oluyor. Himmet bu durumu lehine çevirmek için ekibini, terörle mücadele birimine yardım etmeye yönlendirir. Geri planda kalan iki cinayeti çözmesi için, Behzat Ç geçici olarak göreve döner.

Behzat Ç Ankara Yanıyor” filminin oyuncu kadrosunda değişik sürprizler var. Behzat Ç’nin en büyük düşmanı olan Ercüment Çözer karakterine hayat veren Nejat İşler’in, senaryoya hangi aşamada ve ne şekilde dâhil olacağı henüz bilinmiyor. Dizinin ilk sezonunda yer alan Aslı Tandoğan ve Sanem Çelik, filmin kadrosunda bulunan bazı oyuncular.

Behzat Ç Ankara Yanıyor Fragmanı;

http://www.youtube.com/watch?v=vtVxbPXV2JY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.