Balık Film Yorumları

Balık filmi, bir balıkçının kızının tedavi masraflarını ödeyebilmek için yaşadığı olayları anlatıyor. Derviş Zaim’in ikinci filmi olan Balık’la ilk olarak Altın Koza’da tanıştık. Hasta kızının devamlı balık yemesini takıntı yapan bir anne ve babanın zor durumları anlatılıyor. Bu takıntı yüzünden doğaya verilen zarar gözler önüne seriliyor. Ayrıca nesli tükenen balıklara da vurgular yapılıyor.

Film, Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülünün sahibi oldu. Filmin diğer yarısı ilk yarısından daha heyecan verici. Kaya, kızının tedavisini ödeyebilmek için parasını kazandığı gölü zehirliyor. Böylece zehirlenen balıkları satıp daha çok para kazanmayı hedefliyor. Kızının hemen iyileşmesi için doğanın düzenine el atan baba, aslında sadece doğaya değil ailesine de telafi edilemeyen zararlar veriyor. Ama kızı Deniz’in her şeye rağmen babasının yanında olması sevgi ve saflığı ön plana çıkarıyor. Özellikle filmde bir mezarlık sahnesi var, oldukça etkileyen ve hüzün yüklü sahnelerden biri.

Filmde Bülent İnal ve Sanem Çelik başrolde yer alıyor. Küçük Deniz’i ise Myraslava Kostyeva Akay canlandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.