Bahis Oyunlarından Fransa Ligleri Kaldırılıyor

Sanırım boykot başlıyor. Gün içerisinde haberlerde veya internet üzerinde duymuşsunuzdur. Bilmeyenler için tekrar hatırlatalım.

Fransa’da 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa teklifi, Fransız Ulusal Meclisi’nde kabul edildi. Bunun üzerine tüm siyasetçiler ve halk tepkilerini dile getirdi. Ve yaptırım ve boykotlar başlayacak mesajını verdi.

Bu boykotlardan bir tanesini yazmakla başlayalım ve okurlarımızı bilgilendirelim. SporToto Teşkilat Başkanlığı bir yazı yayınlayarak bayilerine duyurdu. İçinde “İddaa”nın  da bulunduğu birçok şans oyunlarından Fransa Ligleri çıkarılıyor.

İşte o yazının tam metni;

Değerli Bayilerimiz,

Tüm Türkiye gibi Spor Toto Teşkilat Başkanlığımız da tertemiz tarihimize kara bir leke olarak sürülmeye çalışılan ve bu gün Fransa Ulusal Meclisinde kabul edilen sözde ermeni soykırım iddialarının inkarının suç sayılması yasasını şiddetle reddetmektedir. Bu hususun bilinmesi amacıyla ikinci bir karara kadar Fransa futbol ve basketbol liglerinin her türlü spor müsabakaları oyunlarımızın programından çıkartılmış olup mevcut müsabakalar da oyunlara kapatılmıştır. Ayrıca bu müsabakalar sonraki programlarımıza da dahil edilmeyecektir. Bu duruma siz değerli bayilerimizinde hassasiyet göstermesini bekler, bol kazançlar dileriz.

SPOR TOTO TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.