Azazil: Düğüm Film Yorumları

Daha önce kendisini Ammar filmiyle tanıdığımız Özgür Bakar, tarzını 2. Filminde de korumuş. Yine bir korku gerilim filminde ısrarcı olan Özgür Bakar, şeytan ve 3 harfliler gibi unsurları bu filminde de kullanmış. Film, klasik korku filmlerinde bulunan bütün klişeleri kullanmış. Kendi kendine açıp kapanan kapılar, aynalar ve daha birçok şey. Filmin finalini ise intikam ve büyü klişeleri almış.

İlk filmdeki hikayeden fazlaca esinlenmeler görülüyor. Ammar’ı izleyenler bunu mutlaka fark edeceklerdir. Filmin hikayesi; annesi ve babası öldükten sonra teyzesi ve eniştesi ile yaşamaya başlayan Sinem’in hikayesini izliyoruz. Erkek arkadaşıyla yolda giderken bir köpeğe çarptıktan sonra bu durumdan çok etkilenmesi ve halüsinasyonlar görmeye başlaması ile film tam anlamıyla başlıyor.

Azazil: Düğüm’de  bir sonraki sahnede ne olacak yerine tam tersi finali bile tahmin edebiliyor izleyici. Yönetmen seyredilen bütün bu olayların asıl nedenini geri dönüp hatırlatma sahneleriyle açıklamayı seçmiş. Böylece biraz olsun filmin gizemini korumaya çalışmış. Sadece görsel açıdan kullanılan teknikler benzerlerine göre çok daha iyi. Ama senaryo ve oyunculular açısından sınıfta kalan bir film.

10 üzerinden en fazla 4 puan verebileceğim Azazil: Düğüm filmi, düşük beklentilerle izlenildiğinde belki az da olsa sevebileceğiniz bir film olabilir.

İyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.