ASUS PadFone Özellikleri ve İnceleme

Özellikle klasik tablet, masaüstü, bilgisayar, dizüstü ve ultrabooklarda geliştirdiği yenilikçi çözümlerle kullanıcının beğenisini kazanan Asus’un, yeni modellerinden biride PadFone.

İlk örneğini geçtiğimiz yıllarda gördüğümüz ve tablet bilgisayar ile akıllı telefonu bir arada kullanma imkânı tanıyan model yeni özellikleri ile görücüye çıktı. ASUS PadFone’nin işlemcisi 2.2 Ghz Qualcomm Snapdragon 800.İşlemci 4 çekirdekli. Tablet 2GB RAM’e sahip. Yeni PadFone hızı ve enerji tasarrufu ile bir hayli iddialı.150 Mbps ‘ye çıkabilen indirme hızına sahip CAT 4LTE bağlantısı sayesinde, yeni cihazın mobil internet taraması ve indirmeler de bir hayli hızlı. ASUS PadFone’nin en önemli özelliği, telefon ve tableti bir arada kullanma imkânı vermesi.

Kullanıcılar yeni PadFone’nun 5 inçlik ekranından, istasyonun 10.1 inçlik ekranına istedikleri zaman geçiş yapabilirler. Böylece fotoğraf, video ve multimedya uygulamalarını daha geniş ekrandan takip edebilirler. Yeni cihazda bulunan People ve Gallery uygulamaları artık kapsamlı sosyal medya özellikleri barındırıyor. Gallery fotoğrafları online albümlerle eşitlenerek, internet tarayıcısı vasıtasıyla her türlü cihazdan fotoğraflara ulaşmayı mümkün kılıyor. ASUS PadFone hareket halindeyken internet sayfalarını okumak için iyileştirmelere gitmiş. Tarayıcının Easy Reader modu, istenmeyen unsurları internet sayfasından kaldırıp, içeriğe yoğunlaşmanızı sağlıyor. Easy Reader özellikle daha karanlık ortamlarda, arka plan ışığını kısıyor ve göz yorgunluğunu azaltıp, okumayı kolaylaştırmak için renk parlaklığını ayarlıyor.145 gram ağırlığında olan ASUS PadFone 1080×1920 piksel çözünürlüğe sahip. Cihazda 13 mega piksel kamera bulunuyor.16 ve 32GB lık dahili hafıza seçenekleri olan ASUS PadFone, fiyat yönünden oldukça yüksek. Cihazın fiyatı ise 2.800 – 3.400 lira aralığında.