Aşkın Psikopat Hali Kitabı

Aşkın Psikopat Hali, psikolog Aysun Bal’ın yaşadıkları deneyimlerden esinlenerek yazdığı bir kitap. Görünen yüzümüze nasıl davranıyorsak, içimizdeki diğer yarımıza da aynı ilgiyi vermemiz gerektiği ile ilgili konularda yüzleşeceğimiz bir kitap yazmış Aysun Bal.

Kendi deneyimlerinin büyük çoğunluğunu psikolog tarafı oluşturuyor. Kitabın genel hikayesi şöyle; Elif, cinsellik düşkünü ve yüksek egoya sahip adamlardan nefret eder duruma gelmiştir. Onun için tüm adamlar birbirinin kopyasıdır. Sonra Cem’i tanır ve her şey değişir. Birlikte çok acı çekerler ama bu acıdan haz duyarlar. Evet doğru okudunuz, acıyı sevdiler ve daha fazla acı için umut beslediler. Bu kitap şiddet ile aşkın bir arada nasıl yaşandığını anlatıyor.

Mazoşist ve sadistçe yaşanan bu ilişki kulağa oldukça tuhaf geliyor. Cem, Elif ile birlikte olduğunda vücudundaki morlukları gördükçe keyif alan bir adam. Hatta Cem evli. Eşiyle ne kavgası var ne de güzel bir ilişkisi. Ama Elif’e karşı hissettiklerine rağmen karısından ayrılmayı bir an olsun düşünmüyor. Çünkü karısı onun için güvenli bir kapı.

Cem, aslında tüm erkeklerin kendi içlerinde bastırdıkları duyguyu yaşamayı seçiyor. Aşkı yaşadığı kadın başka, eve geldiğindeki o anne figürü bambaşka. Aşkın Psikopat Hali, tek eşliliği kabullenemeyen erkeklerin hikayesi ve bu hikayedeki kadınların neler hissettiklerini anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.