Aşkın Mucizesi “Senden Önce Ben” Kitabı (Jojo Moyes)

Son günlerde okuduğum en iyi kitaplardan biri gerçekten. Jojo Moyes, bu kitabında okuyucu düşündürüyor, engellerin yaşamda nasıl etkiler yaptığını ve ne kadar zor olduğunu anlatıyor.

Okurken birçok soru soruyor insan kendine. Benim başıma gelseydi ne hissederdim? Nasıl davranırdım?

Senden Önce Ben kitabının özetle konusu şöyle;
Will, çok kötü bir motosiklet kazası geçirir. Artık hayat onun için daha zor olmaya başlar. İnsanların mutlu olduğu ufak şeyler bile onu mutlu etmeye yetmez. Bu durum içinde yaşamdan zevk alamamaya ve ölmenin en iyi çözüm olduğunu düşünür.

Ama Lou, öyle eğlenceli cıvıl cıvıl biridir ki, onun bu halleri karşısında nasıl davranmalıdır?

Okurken mucize unsuruna bir kere daha inanacaksınız…

Kitaptaki karakter Will’in, önceden çok sosyal bir hayatı varken, parmağını bile kımıldatamayacak hale gelmesi oldukça düşündürüyor. Bu hikayede umut etmeyi öğreniyor insan. Will’de Lou’nın yardımlarıyla gün geçtikçe daha iyi olmaya başlıyor. Böyle olunca insan hep acaba diyor. Hep daha fazlasını umut ediyor. Ama yazarımız acımasız gerçekleri yüzümüze vuruyor.

Kitaptan;
“Ne var biliyor musun? Bazen sabahları uyanmak istememin tek nedeni sen oluyorsun Clark.”

Senden Önce Ben;

Aşkı, hüznü, mutsuzluğu, sevinmeyi ve kaybetmeyi hissettiriyor.

Eğer duygusal biriyseniz okurken gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz. Kitaba başlarken elinizin altında bir mendil olması iyi olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.