Aşk, Tutku, Dedikodu Film Yorumları

Yaşamaya Dair filminin yönetmeni Mona Achache’ın son filmi Aşk, Tutku, Dedikodu (Les gazelles)  vizyondaki yerini aldı. Film, bir kadınının gelenekleri ve özgürlüğü arasında kalmasını konu alıyor.

Marie’nın uzun yıllar devam eden bir ilişkisi vardır. Ama artık her şey eskisi gibi değildir. Birbirleriyle anlaşamayan çift birbirlerine katlanamamaya da başlamıştır. Marie, yeni bir ev için ise sevgilisiyle birlikte 30 senelik bir kredi çekmiştir. Ama son günlerde obsesif biri haline gelmiştir. Bir gün çalıştığı iş yerine çok eski bir arkadaşı gelir. Onunla konuştuktan sonra Marie’nin yaşamı tamamen değişir. Artık yeni düşünceleri vardır. Tüm kurallarını ve sınırlarını kaldırarak kendine yepyeni bir hayat kurar. Ama kurduğu bu hayat Marie’nin başına beklenmedik şeyler getiriyor.

Filmin en iyi yönlerinden biri ise iyi derecede akıcı olması. Çok hızlı ilerleyen ve izleyici sıkmayan bir hikayesi var. Ama bu akıcılık ve finale doğru ne yazık ki azalmaya başlıyor ve sıkma derecesine yaklaşıyor. Hem de bu film komedi türünde bir yapım. Hemen hemen her sahnede bir müzik yer alıyor.

Ama Aşk, Tutku, Dedikodu, ufak tefek kusurlarına rağmen hikaye açısından oldukça iyi bir film. Tek sorunu ortaya çıkan bu filmin diğerlerinden pek de bir farkı olmaması. Böylelikle aralarından sıyrılamadan yok olup gidecek.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.