Aşk Sana Benzer Film Yorumları

Acı Aşk ve Kadın İşi Banka Soygunu filmlerinin yönetmeni Taner Elhan’ın 3. filmi Aşk Sana Benzer, vizyondaki yerini aldı. Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in başrollerde yer aldığı film, klasik bir konuyu ele alıyor. Film için büyük beklentiler içerisine girmezseniz keyif verecektir. Çünkü daha en başından filmin sonunu tahmin etmek oldukça mümkün bir olasılık.

İlk olarak Çalıkuşu dizisiyle karşımıza çıkan Fahriye ve Burak çifti, dizi bekleneni veremediği halde çift olarak çok sevilmişti. O yüzden başrol oyuncuları kimileri için Kamran – Feride’yi anımsatsa da, yeniden bir arada görmek isteyen izleyici için de gayet iyi bir seçim olmuş.

Aşk Sana Benzer, Ege’de ailesinden kalan balık restoranını işleten Ali ile, kasabaya ansızın gelen güzel kız Deniz’in aşkını anlatıyor. Deniz’in arkasında bıraktığı geçmişi bu aşka engel oluyor ve filmin diğer klişe detayı ortaya çıkıyor. Çünkü Yeşilçam filmleri arasında on tanesinden beşi bu senaryoya yakın. Hal böyle olunca filmin finalini tahmin etmek çok da zor olmuyor.

Film, ağırlıklı olarak 2 kişiden ibaret denilebilir. Yan rollerdeki oyuncuların sahnelerine daha fazla yer verilebilirdi. Çünkü izleyici zaman zaman Deniz ve Ali’nin aşkını izlemekten sıkılabilir. Film için Yeşilçam tadında demişken bazı sahnelerde eski şarkıları da dileyebilme imkanı buluyoruz. Ayrıca Deniz ve Ali dışında Fahriye ve Burak olarak da aşk yaşadıklarını öğrendiğimiz oyuncuların filmde canlandırdıkları karakterler, izleyiciye daha inandırıcı gelebilir.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.