Aşk Olsun Film Yorumları

Genel 09 Nisan 2015 - 17:44 684 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Aşk Olsun Film Yorumları

Son dönemde ülkemizdeki filmlere baktığımızda Romantik – Komedi akımının arttığını görüyoruz. Yine bu türü benimseyen Aşk Olsun’un yönetmenliğini ise tanıdık bir isim yapıyor. Kendisini oyuncu olarak ekranlarda görmeye alıştığımız Murat Serezli, bu defa yönetmen koltuğunda oturuyor.

Filmin başrollerinde Sedef Avcı ve İlker Aksum yer alıyor. Hikayeyi destekleyen diğer oyuncular olarak ise Selen Seyven ve Kenan Ece’yi görüyoruz. Aşk Olsun, aşk doktoru Ozan’ın müşterilerine tavsiyeler verirken arap saçına dönüşen hayatını konu alıyor. Ceyda, sevgilisiyle barışmak için Ozan’dan tavsiye almaya gider. Ama eski sevgili Caner, çoktan yeni bir sevgili bulmuştur. Bu esnada Ozan, Pınar ile karşılaşır ve ona aşık olur. Ceyda ve Caner’i barıştırmak için oyunlar hazırlarken, Pınar bu oyunu açığa çıkarır. Böylece hem oyun elinde patlar, hem de Pınar ile kurduğu hayaller suya düşer.

Romantik Komedi 1 ve 2 filmlerinde rol alan Sedef Avcı, bu türde tek başına yer aldığında ne yazık ki başarılı olamıyor. Duruş itibari ile sakin ve mimik eksikliği olan bir oyuncu olduğundan komedi projelerinde biraz eksik kalıyor. İlker Aksum ve Selen Seyven ise filmi kurtaran oyunculardan. Ağzı laf yapan, biraz çaçaron görünümlü rollerin hakkını veren Seyven, bu defa da karakterini sırtlamış. Bu nedenle filmdeki yan hikaye olan Ceyda ve Caner’in aşkları daha sempatik ve gerçekçi görünüyor.

Kurabiye Fincan

İlker Aksum’un canlandırdığı Ozan karakteri, başkalarına tavsiyelerde bulunan bir aşk doktoru. Ama bu doktor ne yazık ki diğer doktorlardan biraz farklı. Ne kendisine bir faydası var, ne de müşterilerine. Hal böyle olunca bu ne biçim Aşk Doktoru demeden geçemiyor insan. Film için İrem Derici’nin seslendirdiği Aşk Olsun şarkısı ise film daha vizyona girmeden popüler olmuştu. Film ile birlikte birleşince genel öyküye yakıştığını söyleyebilirim.

Özetle Aşk Olsun; en başta söylediğim ufak tefek kusurların dışında kendisini izlettiren, film bittikten sonra başkalarına koşup “mutlaka izlemelisin” diyerek tavsiye edebileceğinizi pek de düşünmediğim orta halli bir film.

Keyifli seyirler dilerim…


Funda
funda_muslu@hotmail.com

İstanbul doğumlu, sinemayla yakından ilgilenen ve keyifli yazılar paylaşmaya çalışan bir kimyacı..

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kardeş Çocukları Final mi Yapıyor?

Star TV'nin başarılı dizilerinden biri olan Kardeş Çocukları final mi yapı...

Kadın Dizisinin 3. Sezon Tanıtımı Yayınlandı!

Başrollerini Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk, Feyyaz Duman ve Bennu Yıldırımlar gi...

Yasak Elma 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı!

Başrollerini Şevval Sam, Talat Bulut ve Eda Ece'nin paylaştığı Yasak Elma ...

El Camino: Bi Breaking Bad Filminden İlk Tanıtım Yayınlandı!

Bir süre önce duyurulan ve büyük bir merakla beklenen Braking Bad filminin tanıtım...

BU MAKALEYE YORUM YAP