Aşk Nerede Film Yorumları

Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren Aşk Nerede, romantik komedi türündeki hikayesiyle beyazperdedeki yerini alan yepyeni aşk filmlerinden biri. Çok Güzel Hareketler Bunlar ile hayatımıza giren Ayça Erturan, Biricik karakterini canlandırarak filmin başrolünde yer alıyor. Birçok dizide rol almasına rağmen bir türlü istenilen yerlere gelemeyen yakışıklı oyuncu Faik Ergin ise filmde Erturan’a eşlik eden bir diğer isim.

Film ile ilgili ufak eleştiriler yapmadan önce kısaca konusundan bahsedeyim. Biricik, evlenmek istemesine rağmen doğru kişiyi bir türlü bulamamış, daha doğrusu armudun sapı üzümün çöpü diyerek hayatının aşkını yakalayamayan, bir kanalda haber editörü olarak çalışan kariyer sahibi bir kadındır. Aradığı insanda “zenginlik ve yakışıklılık” gibi kriterlerinden asla vazgeçemez. Ta ki yakışıklı bir taksi şoförü ile tanışana kadar…

Biricik, kadınların çoğunun sempatisini kazanacak bir karakter. Belli bir yaşa gelmiş ve hala evlenememiş, bu durumu kendisine dert eden, aşktan yüzü bir türlü gülmeyen hafif kilolu bir kadın o. Yani son dönemde yerli romantik komedi filmlerimizde görmeye alışık olduğumuz bir kadın tiplemesi ile karşı karşıyayız. Bknz: Kocan Kadar Konuş. Otuz yaşına gelen Efsun’un, evlenme baskısı üzerindeyken hayatının aşkıyla karşılaşması anlatılıyordu. Bir diğer film de Hadi İnşallah. Büşra Pekin’in canlandırdığı karakterin Biricik’ten pek de farkı yoktu. Bir kanal da çalışan, aşkı arayan, balıketli ve biraz çatlak bir karakteri oynuyordu. Burada değindiğim noktalar tamamen karakterler üzerine. Yoksa tabi ki de filmlerin hikayesi ve anlatmak istedikleri farklı. Ama başroldeki kadın karakterler neredeyse aynı.

Özetle Aşk Nerede için şu söylenebilir, romantik komedi türünde olması sebebiyle sonu az çok tahmin edilebiliyor. Ne kadar birçok film ile benzerlikler taşısa da şuanda vizyonda yer alan en eğlenceli filmlerden biri. Sıkılmadan izleyebileceğiniz güzel bir aşkı filmi arayanlara tavsiye edilebilir.

İyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.