Artık Tweet’i Silmeden Düzenleyebileceğiz!

Tweet attıktan sonra yanlış veya eksik yazdığınızı fark edip tweet’inizi silmek zorunda kalıyordunuz. Artık attığınız tweet’i düzenleyebileceksiniz. Bu özellik çok yakında twitter’da olacak.

Atılan tweetler üstünde küçük düzenlemeler yapabileceksiniz. Kişilerin yazdıkları tweetleri paylaştıktan sonra o tweet üzerinde yalnızca bir kez düzenleme hakları olacak.

Herkesin sinir olduğu durum, yanlış yazmak yada eksik içerik yazıp paylaşmak gibi nedenlerden dolayı, atılan tweet’i kaldırmak zorunda olmalarıydı. Tek bir harf yüzünden bile uzun yazılan tweetleri silmek, alınan favorileri ve rertweetleri kaybettiriyordu. Artık editleme seçeneği olacak ve bu problemler ortadan kalkmış olacak. Özellikle bu yenilik şirket ve markaların twitter hesaplarındaki yazım hatalarından dolayı kalitelerinden düşmemelerini sağlayacak.

Yalnız twitter, bu yeniliği kötüye kullanmak isteyenler için bazı şartlar sunuyor. Kişiler tweetlerini attıktan sonra az bir süre düzenleme (edit) seçeneğini görebilecekler. Bu şekilde kısa süre içinde değişik yapabileceksiniz. Bütün tweet’in hepsini değiştirmeniz mümkün olmayacak.

İlk olarak bu özellik facebook’a gelmişti. Bu sayede yazdığımız yorumları ve paylaştığımız resimlere yazdığımız yazıları düzenleyebiliyoruz. Twitter’a bu özelliğin ne zaman geleceği şuan için tam olarak net değil. Ama en kısa sürede geleceği ve birçok kişiyi mutlu edeceği belli.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.