Apple’dan Yanlış Yazılan Mesajı Düzenleme Özelliği!

Apple, gün geçtikçe yeniliklerine bir yenisini daha ekliyor.

Apple’ın bu seferki yeniliği; gönderilen yanlış mesajları düzeltmenize izin vermesi.

Çoğumuz sık sık mesaj yollarken sonradan utanacağımız yanlışlıklar yapabiliyoruz. Bunun nedeni ya telefondaki kelimeyi otomatik algılayıp tamamlama özelliğinden yada elinizin kaymasından kaynaklanabiliyor. Yanlış yazılan mesajı gönder dedikten sonra bile değiştirebilmeyi kim istemez ki?

Apple bu duruma da el attı ve artık mesajınız gönderilmeden önce mesaja müdahale etmenizi sağlayacak bir çözüm üretildi. Aslında bu kelime tamamlama tekniği bu tip yanlışlıkların olmaması için ortaya çıkarılmıştı. Ama isim benzerliklerinden dolayı birçok kelime varlığından ötürü avantaj dezavantaja dönüşmüştü. Bu yüzden yeni bir çözüm önerisi daha ortaya çıktı.

Apple ürünlerinin geliştiricilerinden gelen açıklama ise şöyle;

“Akıllı telefonlar ortaya çıktığından beri bu ve benzeri birçok yol bulunabilirdi. Geliştirilen bu yeni yolla mesajlar hafızada kayıt altına alınacak ve gönder dedikten sonra bile son saniye düzenlemeleri yapılabilecek. Bu teknolojinin tek kusuru ise gönderilen mesajların normale göre biraz daha yavaş iletilmesi.”

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.