Apple’dan iOS 7.0.2 Güncellemesi

Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen iOS 7 yazılımında kullanıcı bilgilerini tehlikeye atan bir güvenlik açığı vardı. Şikayetlerin artması üzerine Apple iOS 7.0.2 güncellemesi ile bu önemli hatayı ortadan kaldırdı. Apple’ın bu güncellemeyle beraber getirdiği bir diğer değişiklik de parola girişleri için Yunanca klavye desteğini yeniden sunmak. 21 MB boyutundaki yeni güncellemede başka bir değişiklik söz konusu değil; örneğin kullanıcıların sıklıkla yakındığı sanal klavye gecikmesi sorunu halen devam ediyor.

Apple iOS 7.0.1 güncellemesi sadece iPhone 5S ve iPhone 5C cihazları için yayınlanmıştı. Daha çok güvenlik açığının giderilmesi amacıyla yayınlanan yeni güncellemeyse iPad 2/3/4, iPhone 4/4S/5/5S/5C, iPad mini ve iPad Touch 5 cihazları için sunulmuş bulunuyor.

iOS 7’deki güvenlik sorunu yüzünden üçüncü şahıslar iPhone 4 ve iPhone 5’lerin kilit ekranını geçip fotoğraflar, sosyal ağlardaki hesaplar, e-posta ve sms’ler gibi kişisel bilgilere ulaşabiliyordu. Yeni güncellemeyle kilit ekranındaki parola atlama hatası giderilmiş bulunuyor. Bir güvenlik güncellemesi olan iOS 7.0.2 telefonlarının temel özelliklerine erişilmesinden doğal olarak şikayetçi olan kullanıcıları rahatlattı.

Yeni güncelleme cihazlara OTA (kablosuz) veya iTunes üzerinden kurulabiliyor. Kablosuz geçiş yapacak kullanıcıların Ayarlar/Genel/Yazılım Güncelleme adımlarını izlemeleri gerekiyor. iOS 7.0.2’yi iTunes üzerinden indirecek olanlarınsa en güncel versiyon olan 11.05’e geçmeleri gerekiyor. Sonraki adım ise program içindeki ‘Güncellemeleri Denetleme’ seçeneğine tıklamak.

iOS 7’nin yüklenebildiği bütün cihazları kapsayan güncelleme sayesinde bütün Apple kullanıcılarının sosyal medya hesapları ve e-postaları güvenle kullanılabilir hale geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.