Apple TV İsteyen ?

Son zamanlarda sanal alemi meşgul eden bir soru vardı : “Acaba Apple TV gelecek mi?”.Bu soru yerini beklentiye bıraktı.Evet , Apple TV geliyor.Fakat beklediğimiz gibi mi ? Ekran boyutları ne kadar ? Kim üretecek ? Ve en önemlisi İOS’daki gibi saçma kısıtlamalarla mı gelecek ? Hepsinin bir cevabı var.

Başta dedikodular üreticinin Sharp olacağını işaret ediyordu.Fakat yaşanan gelişmelerde Apple’ın lisans konusundaki kanlı-bıçaklı düşmanının Samsung’un üretici olduğu ortaya çıktı.Apple Samsung kalitesindeki LCD’lerini piyasaya sunarken stil ve kaliteyi bir arada sunacak.Apple TV “Elma Logo”‘sunu taşıyacak ve sadece Samsung genel tedarikçi olarak kendine yer bulacak. 32 ve 37” lik 2 ürün piyasaya sürmeyi amaçlayan Apple 1080p Full HD görüntüleyebilecek.Çipleri Samsung ekranı Sharp üretecek.

İOS tabanlı olacak ve uygulamaları çalıştırabilecek. Apple ürünlerine olan yoğun ilginin Apple Tv’lere de olması tahmin ediliyor.

Apple TV’nin 2012 Yaz’ında piyasada olması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.