Apple iPhone 5S: Özellikleri – Fiyatı

Teknoloji tutkunlarının 1 yıldır beklediği Apple iPhone 5S firmanın CEO’su Tim Cook tarafından iPhone 5C ile beraber tanıtıldı.

64 bit A7 işlemcisiyle ilk iPhone modeline göre işlemci olarak 40 kat, grafik işlemcisi olarak 56 kat daha hızlı olan cihazın uygulamaları Apple tarafından 64 bit’e uyarlandı. Fakat kullanıcılar 32 bit uygulamaları da kullanabilecek.

Gümüş, altın ve uzay grisi renklerindeki akıllı telefonun 1440 mAh bataryası ile 3G açık konumdayken 10 saat konuşabilir, 8 saat internette sörf yapabilirsiniz.

Cihaz M7 hareket işlemcisiyle yeni fitness uygulamaları da barındırıyor. Yeni uygulamayla akıllı telefonunuz adım ve hareketlerini dahi hesaplayabilecek.

Apple iPhone 5S beyaz ve sarı renklerde 2 tane led flaş barındırıyor. Yeni bir iSight kamera ve saniyede 10 kare yakalayabilmenizi sağlayan Burst mode özelliğiyle gelen telefon birden fazla fotoğrafı kısa süre içinde çekip içlerinden titreşimi en az olanı otomatik olarak ayırt edebiliyor. Cihazla slow motion videolar çekmek de mümkün.

Cihazın Home tuşunun içine gömülen veya yerleştirilen Touch ID isimli yeni parmak izi algılama teknolojisini telefonu açmak, kilitlemek ve korumaya almanın dışında iTunes üzerinden alışveriş yapmak için de kullanabiliyorsunuz.

iPhone 5S farklı dahili hafıza seçenekleriyle geliyor; 16-32 ve 64 GB. Direkt satışı 20 Eylül’de başlayacak olan cihazın ülkemize gelişi Aralık ayını bulacak. Fiyatları şöyle:

16 GB: ABD/Kanada’da 2 yıllık kontratlı 199, kontratsız 649 Dolar.

32 GB: ABD/Kanada’da 2 yıllık kontratlı 299, kontratsız 749 Dolar.

64 GB: ABD/Kanada’da 2 yıllık kontratlı 399, kontratsız 849 Dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.