Apple Eski Telefonlarını Yavaşlattığını Kabul Etti

Teknoloji ve Oyun 30 Aralık 2017 - 20:33 304 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Apple Eski Telefonlarını Yavaşlattığını Kabul Etti

Dünya’nın lider telefon markalarından biri olan Apple, iPhone telefonlarını eskimeye başlayınca bilerek yavaşlattıklarını geçtiğimiz günlerde kabul ederek özür diledi.

   Günümüzde en çok kullanılan telefon markalarından biri olan Apple  Iphone  geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla büyük tepki  çekmişti. Yeni telefonlara gelen IOS adlı güncellemeyle eskiyen Iphone telefonların hafızasını doldurup yavaşlattığını kabul eden Apple  kullanıcılardan özür dilemişti.. Ancak şirket son zamanların en büyük tazminat davasıyla karşı karşıya kalmaktan kurtulamadı.

Violetta Mailyan ve bir grup avukat bilerek cihaz yavaşlatma sebebi ile  Apple’a yaklaşık 1 trilyon dolarlık dava açmaya hazırlandığını duyurmuştu. Mailyan Apple’ın kasten ürünlerini yavaşlatarak müşterilerini yeni ürün almaya ittiğini söyleyerek dolandırıcılıkla suçluyor.

Kurabiye Fincan

Üst üste açılan davalar sonucunda hatalarını kabul eden şirket yavaşlatılan bataryaların değiştirilmesi için kampanya başlatacaklarını duyurdu. Resmi sitesinden yaptığı açıklamaya göre Apple 79$ olan bataryaların fiyatı 50$ indirimle 29$ dolara satışa sunulacak ve bu indirim 2018 yılı boyunca devam edecekmiş. Bu batarya değişim kampanyasının geçerli olduğu telefonların  ise Iphone 6, 6S, 7 ve SE modelleri olacağını bildirildi.

Bataryası değişen telefonlar hızlanıyor.

    Lityum İyon pil hücrelerine sahip Iphone bataryalarının  ömrünün az olduğunu söyleyen Apple pil ömrünü uzatmak için telefonları yavaşlattığını iddia etmişti. Bazı kullanıcıların yaptığı işlemci testine göre değişen bataryaların telefonu hızlandırdığı gözlenmiştir.

Değişim öncesi  600MHz’de çalışan Iphone işlemcisi değişim sonrası 1400 MHz hıza ulaşmıştır. Yavaşlayan telefonu değiştirmeyi düşünenlere ise  teknoloji tutkunlarından telefonu değil bataryayı değiştirin çağrısı yapılıyor.

  


Ezgi
denizezg@gmail.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nefes Nefese Bitiyor Mu?

Başrollerini Şükrü Özyıldız, Melisa Şenolsun ve Uğur Yücel'in paylaştığı Nefes Nefes dizisi final m...

Laptop Fiyatlarının En Uygun Halini Keşfedin!

Bilgisayarların zaman içerisinde gelişmesi, farklı teknik ve tasarımsal özellikleri de beraberinde getirdi....

Facebook’ta “Görüldü” Özelliği Nasıl Kapatılır?

Facebook Messenger üzerinden sohbet ederken Görüldü özelliği b...

Siri’den Alınan En İlginç Cevaplar

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın iOS 8.3'ü yayınlamasıyla birlikte sesli asistan uygulaması

BU MAKALEYE YORUM YAP