Antika Koltuk Modelleri

Antika mobilya meraklıları dükkan dükkan, site site dolaşır, mezatlara katılır ve koleksiyonlarına tutkunu oldukları nadide mobilyalardan bir tane daha eklemek için sürekli olarak araştırma yaparlar. Siz de antikalara bu derece meraklı olmasanız bile klasik dekorasyon tarzından hoşlanan veya evinde bu stilde bir köşe oluşturmak isteyen biriyseniz antika koltuk modellerini araştırabilir ve bir veya birkaç tanesini alıp yaşama alanlarınızda kullanabilirsiniz.

Gerçek bir antika paça bu özelliğini sadece eski dönemlere ait olmasından almıyor, başka nitelikler de taşıması gerekiyor. Bu tip parçaların bulunması çok kolay olmadığı gibi fiyatları da cebinizi yakacak kadar yüksek olabilir. Bu durumda gerçek bir antika koltuk yerine günümüzde yapılmış bir reprodüksiyonu satın alma yoluna da gidebilirsiniz. Minimalist salon dekorasyonu yaptıysanız antika mobilyalar öyle bir mekana yakışmaz fakat klasik veya modern-klasik stilde dekorasyon yaptıysanız bir iki antika koltuğun yanına aynı havada birkaç parça daha yerleştirerek güzel bir görünüm oluşturabilirsiniz. Pencerenin önüne iki antika koltuğu yerleştirip aralarına bir vintage sehpa koyabilirsiniz örneğin, veya klasik bir dresuarın yanına yerleştirdiğiniz bir antika koltukla değişik bir antre dekorasyonu yapabilirsiniz. Ailenizden kalmış veya ikinci el eşyacılarda bulabileceğiniz eski dönemlere ait altın varak koltuk modelleri, şal desenli dokulu kumaşlarla kaplanmış nostaljik berjer koltuklar yaşama alanlarınıza farklı bir boyut katabilir.

antika-koltuk-modelleri-1

Picture 1 of 14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.