Anonymous’dan Noel Sürprizi

Anonymous, Noel öncesi Stratfor’da kayıtlı binlerce kişinin şifre ve kredi kartı bilgilerini çaldı. İnternet anarşitleri, yardım kuruluşlarına 1 milyon dolar bağışlamak istiyor.

Anonymous ele geçirdikleri kredi kartı bilgileri sayesinde ABD gizli belgelerini Wikileaks’e sızdırdığı iddia edilen ABD’li asker Manning’e de iyi bir restorantta yemek ısmarlamayı talep etti.

Daha önce internette filtrelemeyi protesto etmek için Türkiye’de Telekomünikasyon ve İletişim Başkanlığı’nın web sayfasına saldırı düzenleyen internet korsanları Anonymous ABD düşünce kuruluşu Stratfor’u hedef aldı. Anonymous, Stratfor’un internet sayfasını hacklediklerini twitter üzerinden şu sözlerle duyurdu: “MERY LULZXMAS!! hühühühühü” “Nasıl Lulzxmas hoşunuza gitti mi? Stratfor’un web sayfası saldırısından memnun oldunuz mu?” “Lulz” kelimesini “kahkahayla gülmek” anlamı taşıyor ve internet korsanları Anonymous bunu sloganları olarak kullanıyor.Yardım kuruluşlarına yardım yaparak sanal robin hood’luk yapıyolar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.