Annabelle Film Yorumları

Sinemada gerilim filmi izlemeyi özleyenler için Annabelle çok iyi bir seçim olabilir. Film, oyuncak bir bebeğin evli bir çiftin hayatlarını nasıl etkilediğini anlatıyor. Genel hikayesi pek çok filme benzese de görsel olarak birçok filmi geride bırakıyor.

Korku Seansı (The Conjuring) filmini hemen hemen herkes izlemiştir. O filmde yer alan oyuncak bebek Annabelle’nin hikayesini bu filmde izliyoruz. Oyuncak Annabelle, Korku Seansı filminde bir müzede kilitli tutuluyor ve bir ay içinde 2 kere rahip tarafından kontrol edilip kutsanıyordu.

Hamile olan Mia, eşi tarafından bir hediye alıyor. Bu hediye gelinlik kostümlü oyuncak bir bebektir. Bu bebek lanetli olduğu için evleri de şeytan saldırılarına uğramaya başlıyor. Böylece hediye ile gelen sevinç yerini gerilime bırakıyor.

Dediğim gibi filmin çok klasik bir hikayesi olsa da bazı sahneler de gerçekten tırsma aşamasına geliyorsunuz. Korku figürü olarak oyuncak bir bebek kullanılması da, Chucky bebeği akla getirebiliyor. Ama tür olarak çok farklı filmler. Özellikle belirtmek isterim ki Annabelle, 60’lı yıllarda geçen bir film.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.